wymiana zawiasów i wymiana obudowy

Uszkodzenia obudowy laptopa

Pęknięta obudowa, wyrwany zawias w laptopie, wyłamany kawałek plastiku? To dosyć częste awarie spotykane w notebookach właściwie każdej firmy. Jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzenia obudowy w laptopie (poza działaniami mechanicznymi, np. upuszczeniem lub przygnieceniem komputera) są niewłaściwie działające zawiasy klapy. Jak naprawić uszkodzoną obudowę w laptopie i czy zawsze konieczna jest wymiana zawiasów? O tym opowiemy w niniejszym artykule! Nasz serwis komputerowy oferuje fachową pomoc i bezpłatną wycenę naprawy. Możesz oddać swój sprzęt do naprawy bez wychodzenia z domu — kurier odbierze od Ciebie laptopa i dostarczy go do Twoich rąk po zakończonej naprawie!

Uszkodzone zawiasy lub obudowa? Kliknij i uzyskaj darmową wycenę naprawy!

Bezpłatna wycena online

 

Do najczęstszych problemów z zawiasami należy ich wyłamanie poprzez zbyt duży kąt odchylenia ekranu. Zawias ulega pęknięciu, niejednokrotnie uszkadzając również miejsce swojego zamocowania w dolnej części obudowy i w klapie matrycy. Czasami pęknięciu ulega również ramka ekranu. Kłopoty z zawiasami pojawiają się również w starszych komputerach, gdzie dostający się regularnie kurz powoduje zacieranie się zawiasu. Ten działa coraz ciężej (coraz trudniej otworzyć pokrywę), aż finalnie zaciera się, powodując uszkodzenie obudowy lub pęknięcie samego zawiasu.

Diagnoza uszkodzenia zawiasów w laptopie

Problemy z zawiasami łatwo zdiagnozować samemu. Jeżeli klapa laptopa podnosi się ciężko, skrzypi lub czuć nierównomierny opór (większy z jednej strony), wówczas z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że konieczna będzie wymiana zawiasów.

wyrwany zawias w laptopie HP

Pęknięta obudowa - co robić?

Przy pęknięciu obudowy lub wyłamaniu się zawiasu komputer trzeba jak najszybciej dostarczyć do serwisu – dostający się do środka kurz i pył może uszkadzać również podzespoły. Serwis laptopów dokona naprawy bądź wymiany zawiasów, prowadnic i innych uszkodzonych elementów, przez co będziemy mogli bez obaw użytkować nasz laptop. Tego typu uszkodzenie można także próbować naprawiać samodzielnie, ale zazwyczaj jest to rozwiązanie tymczasowe. Po pewnym czasie siły działające na zawiasy powodują ponowne uszkodzenie plastiku. Radzimy, aby w przypadku uszkodzenia obudowy w laptopie jak najszybciej oddać go do profesjonalnego serwisu, gdzie doświadczeni serwisanci wymienią ją na nową (lub używaną – będzie taniej) albo też – jeżeli będzie to możliwe – skleją na stałe specjalnym klejem.

Wymiana zawiasów w laptopie

Gwałtowne zamknięcie klapy w laptopie, którym występuje wyrwanie zawiasów, może spowodować nawet pęknięcie matrycy, dlatego nie możemy bagatelizować tego typu usterki i jak najszybciej odwiedzić dobry serwis laptopów, który usunie ją, zanim konieczna będzie wymiana matrycy w laptopie. Problem ten dotyczy większości sprzętów, ale niektóre z nich są bardziej podatne na tego typu usterki. Dotyczy to produktów wykonanych z cieńszych lub gorszej jakości materiałów, a także tych, które ze względu na zastosowane rozwiązania konstrukcyjne częściej ulegają zużyciu. Należą do nich notebooki z serii 6000 HP Pavilion oraz Envy, a także wybrane laptopy Lenovo, np. Lenovo Yoga, a także i Acer czy Dell.

Laptopy z segmentu biznesowego charakteryzuje większa wytrzymałość w miejscu mocowania zawiasów - obudowa laptopa konsumenckiego wykonana jest zazwyczaj ze słabej jakości materiału, przez co szybciej ulega ona uszkodzeniu. W takiej sytuacji zazwyczaj jedynym rozwiązaniem jest wymiana obudowy, a nierzadko także konieczność wymiany zawiasów.

Czytaj więcej na ten temat: Uszkodzona obudowa w Lenovo

wyrwane zawiasy Samsung

Samsung NP530 – problemy z zawiasami

Ostatnio w naszym serwisie pojawia się coraz więcej laptopów firmy Samsung z serii NP530. Powodem awarii są słabej jakości zawiasy, które uszkadzają obudowę i uniemożliwiają korzystanie z laptopa.

Zawiasy w laptopie Samsung w miarę użytkowania ulegają zatarciu, co powoduje, że użytkownik, otwierając klapę laptopa, musi zrobić to z większą siłą. Powoduje to naprężenia w okolicy zawiasu, który odrywa się od obudowy. Bardzo często urwany zawias uszkadza również przylegające do niego plastiki pod matrycą (pęknięcia, złamania), przez co klapa laptopa trzyma się tylko na kablu. Nietrudno go przypadkowo uszkodzić, na własne życzenie pozbawiając się sprawnego komputera i dodatkowej kwoty na naprawę zepsutego sprzętu.

Jeżeli zauważą Państwo, że klapa laptopa otwiera się ciężko, zawias lub inne plastikowe elementy są pęknięte lub uszkodzone w inny sposób, należy jak najszybciej zgłosić się do serwisu komputerowego, żeby uniknąć pogłębiania się usterek. Zepsuty zawias w najgorszym przypadku może uszkodzić również matrycę lub kable, a wtedy koszty naprawy będą znacznie wyższe.

Problem z zawiasami dotyczy wszystkich modeli z rodziny NP530, w tym tych najbardziej popularnych jak Samsung NP530, 530U3B, 530U3C, 535U3C, 540U3C.

uszkodzone zawiasy w Asus ux360

RatujLaptopa - profesjonalna naprawa laptopa

Serwis RatujLapopa Warszawa specjalizuje się w naprawach obudowy laptopa - wieloletnie doświadczenie sprawia, że szybko i profesjonalnie dokonujemy wszelkich napraw w przypadku wyrwania zawiasów, uszkodzeń dolnej i górnej obudowy, ramki matrycy. W ekstremalnych przypadkach jesteśmy też w stanie pomóc w sprawach związanych z pęknięciem matrycy w wyniku użytkowania laptopa z uszkodzoną obudową! Oferujemy serwis wszystkich marek - począwszy od Apple Macbook, Asus, Acer, Toshiba, Fujitsu Siemens po Sony Vaio, MSI, Dream Machines i wielu innych. Posiadamy na miejscu duże ilości części zamiennych oraz zapewniamy bezpłatną diagnozę i wycenę naprawy laptopa. Dokonujemy m.in. napraw uszkodzonych zawiasów, w przypadku dużych usterek montujemy nowe zawiasy, a także naprawiamy uszkodzenia obudowy matrycy. Uszkodzonego laptopa odbierze kurier, który również dostarczy go do Ciebie po wykonanej naprawie.

Bezpłatna wycena online

Oddaj sprzęt do naprawy

 

Ile kosztuje naprawa zawiasów w laptopie?

Cena naprawy zawiasów zależna jest od ich stanu i od modelu danego laptopa. Niektóre zawiasy wystarczy tylko wyregulować, a w przypadku tych wyrwanych z obudowy konieczna może być ich całkowita wymiana.

Jak diagnozować uszkodzone zawiasy w laptopie?

Jeżeli klapa laptopa stawia duży opór podczas otwierania i zamykania, a obudowa rozchodzi się w rogu pod matrycą, najprawdopodobniej masz problem z zawiasami. W tym celu konieczne jest otworzenie obudowy laptopa i sprawdzenie, który element jest uszkodzony. Polecamy, aby w tym celu przekazać sprzęt w ręce specjalistów, ponieważ samodzielne otwieranie komputera bez odpowiedniego doświadczenia może skończyć się jeszcze większymi uszkodzeniami.


Uszkodzone zawiasy w laptopie
Naprawa zawiasów w laptopie Asus
Serwis Laptopow - naprawa zawiasow Lenovo
Wyrwane zawiasy z klapy ekranu
Naprawa zawiasu w komputerze MSI
W laptopie uszkodziły się zawiasy od matrycy
Laptop Asus wygięta obudowa - zatarty zawias

pęknięta obudowa laptopa - naprawa laptopów

Asus wymiana uszkodzonych zawiasów

uszkodzony zawias - laptop Dell

pęknięta obudowa - fragment obudowy laptopa

Uszkodzona obudowa port usb i gniazdo zasilania

pęknięta obudowa laptopa - wyłamane zawiasy

zatarty zawias w laptopach