Czy wiesz, że ponad połowa awarii laptopów wynika z przegrzania tego urządzenia? Jest to zdecydowanie najczęstszy czynnik, który zmusza nas do skorzystania z pomocy fachowców z profesjonalnego serwisu komputerowego. Prędzej czy później każde urządzenie napotka podczas swojej żywotności awarię, natomiast dbanie o odpowiednią temperaturę komputera zdecydowanie pomoże uchronić nasz sprzęt przed usterkami.

Należy jednak zacząć od początku - co właściwie przyczynia się do tego, że nasz laptop narażony jest na zbyt wysokie temperatury? Zdecydowanie wszelkiego rodzaju kurz i brud, krótko mówiąc brak regularnego czyszczenia komputera ze zdjętą obudową. Również uszkodzenia mechaniczne mogą mieć znaczny wpływ na pracę układu chłodzenia.

Jakie są najczęstsze objawy takiej awarii?

Może ich wystąpić naprawdę wiele, postaramy się wymienić te, które są najlepiej widoczne dla użytkownika komputera, który niekoniecznie zna się na wszelkiego rodzaju technicznych aspektach związanych z tego typu urządzeniami. Przegrzanie laptopa najłatwiej zauważyć po prostu dotykając jego obudowy - jeśli będziemy czuli znaczną różnicę w temperaturze, lub nawet parzenie, to możemy być pewni, że coś jest nie tak.

Objawy możemy również zauważyć w związku z nieprawidłowym działaniem oprogramowania. Zawieszanie się laptopa może być nie tylko związane z małą ilością miejsca, lub ze zbyt wolnym dyskiem. To również może być skutek niedopilnowania czystości wewnątrz naszego urządzenia.

Popularnym skutkiem przegrzania jest również samoczynne wyłączenie się komputera po kilkuminastu minutach od uruchomienia, szczególnie w przypadku kiedy mamy jednocześnie otwarte wiele procesów, lub korzystamy z wymagającego dla laptopa oprogramowania, takiego jak przykładowo jedna z nowszych gier komputerowych.
Jeśli zauważymy którykolwiek z powyższych problemów, powinniśmy w pierwszej kolejności na własną rękę spróbować sprawdzić temperaturę naszych przykładowo procesora. Możemy to zrobić za pomocą programu do diagnostyki, takiego jak HWMonitor.

Jeśli brakuje nam umiejętności związanych z obsługą tego typu oprogramowania, możemy zlecić profesjonalnemu serwisowi komputerowemu namierzenie przyczyny tego typu usterek. Niezależnie od tego, czy będą one wynikały z nieczyszczenia laptopa czy z powodu bardziej złożonego, typu awaria układu chłodzenia, możemy być pewni, że fachowcy będą w stanie nam pomóc. Jest to tak częsta awaria, że nie sposób w błyskawicznym tempie zlokalizować jej przyczynę.

Zamów usługę naprawa układu chłodzenia lub czyszczenie laptopa w Ratujlaptopa.pl.