Windows to zdecydowanie najbardziej popularny system operacyjny dla komputerów personalnych oraz laptopów.

Większość z użytkowników tych urządzeń z niego korzysta, choć na rynku dostępne są również takie możliwości jak MacOS czy całkowicie bezpłatny Linux. Co więc czyni produkt Microsoftu tak popularnym, nie tylko wśród tych, którzy używają komputera do przeglądania internetu czy oglądania filmów, ale również tych, którzy wymagają od swojego sprzętu maksymalnej wydajności? Powodów jest kilka, ale zdecydowanie trzeba wyróżnić profesjonalne wsparcie.Czy

Koniec wsparcia Windows 7? 

Niezależnie od tego, czy w ubiegłych latach posiadaliśmy Windowsa 7, 8 czy 10, zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie od Microsofta, które pomaga nam utrzymać system w najnowszej wersji dla użytkowników. Niestety, nic nie trwa wiecznie. Jeśli korzystasz na codzień z Windowsa 7, musisz wiedzieć, że 14 stycznia 2020 roku, korporacja ta przestaje świadczyć usługę wsparcia dla swojego produktu w tej wersji.

Decyzja ta nie jest oczywiście niczym dziwnym ani zaskakującym, ponieważ pierwsze wydanie tego systemu operacyjnego miało premierę aż 11 lat temu - 22 października 2009 roku. Od tego czasu zdążył pojawić się Windows 8, oraz najbardziej chwalony w ostatnich latach, Windows 10. Co właściwie ta decyzja oznacza dla osób, które korzystają z jedenastoletniej już "siódemki"?

  • brak publikacji nowych aktualizacji dla systemu
  • brak pomocy technicznej dla użytkowników

Na pierwszy rzut oka, dla osób które korzystają z komputera tylko dla rozrywki, te punkty mogą nie wydawać się niczym strasznym - nie powinniśmy jednak ich bagatelizować. Brak wsparcia dla systemu, oznacza również, że z każdym dniem będzie pojawiało się coraz więcej możliwości dla hakerów, którym zdecydowanie łatwiej jest skutecznie atakować laptopy z systemem, który nie ma już jakiegokolwiek wsparcia od wydawcy.

Windows 10

Aktualizacja Windows 7 do 10? Czy jest to możliwe?

Jeśli wykorzystujesz więc swoje urządzenie do celów biznesowych, lub przechowujesz na nim ważne dane takie jak dostępy do konta bankowego, mailowego lub mediów społecznościowych, zdecydowanie powinieneś dokonać aktualizacji swojego systemu do jednej z nowszych wersji, które wciąż są objęte patronatem Microsoftu.
Nie jest to jednak proces należący do najłatwiejszych, więc jeśli chcesz na swoim laptopie zainstalować system Windows 10 i jednocześnie zachować wszystkie dane, przed zmianą oprogramowania - zapraszamy do Ratujlaptopa.pl!

Aktualizacja systemu do Windows 10 przeprowadzana jest błyskawicznie przez naszych specjalistów, tak, aby właściciel urządzenia nie musiał na długo rozstawać się ze swoim laptopem lub komputerem.