Laptopy to jedne z tych urządzeń, z których korzysta zdecydowana większość osób w naszym otoczeniu i każdy potrafi wymienić conajmniej kilka z najpopularniejszych marek zajmujących się produkcją i sprzedażą tego sprzętu na terenie całego świata. Marki takie jak Dell, Acer czy Lenovo na pewno rzuciły się w oczy każdemu, kto chociaż raz odwiedził dobry sklep z elektroniką.

Kupując nowego laptopa istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że będziemy korzystać z niego praktycznie codziennie - czy to do pracy, przeglądania stron internetowych, gier komputerowych lub oglądania filmów. Ilość możliwości, do których możemy wykorzystać tego rodzaju urządzenie jest tak duża, że wydaje się nieograniczona. Niestety, tak jak to bywa z większością rzeczy, częste korzystanie prowadzi prędzej czy później do uszkodzenia, z którym musimy sobie w jakiś sposób poradzić. 

Przykładowo, model Lenovo Ideapad 700 to sprzęt, który powinien zadowolić każdego - zaczynając od wymagającego gracza, kończąc na pracowniku biurowym w korporacji. Cena tego laptopa niesie ze sobą wysokiej jakości komponenty takie jak 8 GB pamięci RAM (z możliwością zwiększenia do maksymalnie 32 GB), procesor Intel Core i5-6300HQ oraz karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 950M, Intel HD Graphics 530.

Nawet takiej klasy laptop posiada kilka czułych miejsc, na które powinniśmy w sposób szczególny uważać i chronić je przed uszkodzeniem. 

Wyrwane zawiasy i połamana obudowa - zmora każdego laptopa, z którą można skutecznie walczyć

Niezależnie od klasy komponentów występujących w danym modelu, zawsze powinniśmy zwracać uwagę na zawiasy i obudowę. Wszelkie obicia, uderzenia, upadki laptopa mogą bardzo szybko doprowadzić do uszkodzenia zawiasów lub złamania obudowy, przez co nie będziemy mogli korzystać z zakupionego przez nas urządzenia. 

W przypadku wystąpienia którejkolwiek z wyżej wymienionych usterek, powinieneś pilnie skontaktować się z profesjonalnym serwisem komputerowym. Odkładanie rozwiązania problemu na później zdecydowanie nie przyniesie ze sobą żadnych korzyści, ponieważ:

  • dalsze korzystanie z uszkodzonego laptopa może prowadzić do bardziej kosztownej i długotrwałej naprawy
  • usterka może prowadzić do zniszczenia innych części naszego urządzenia
  • zwlekanie może prowadzić do utraty bardzo ważnych danych, które zapisaliśmy na laptopie

Najlepszym zachowaniem w przypadku zauważenia uszkodzenia związanego z naszym laptopem jest błyskawiczny telefon z naszym serwisem. Szanujemy czas naszych klientów, dlatego wstępną diagnozę możemy wykonać telefonicznie i na podstawie zdjęć. Nie musisz nawet wychodzić z domu, aby Twój laptop dotarł do nas i został naprawiony przez fachowców z doświadczeniem - darmowy kurier odbierze go od Ciebie na terenie Warszawy i błyskawicznie dostarczy na wskazany przez nas adres.