Laptop Lenovo Carbon X1 to z pewnością sprzęt godny uwagi – ultralekki, wydajny i wykonany z materiałów wysokiej jakości. Został stworzony z myślą o klientach biznesowych, bowiem użyte w nim podzespoły, np. bateria, która pozwala pracować na jednym ładowaniu nawet do 15 godzin czy matryca, która gwarantuje obsługę rozdzielczości WQHD sprawiają, że jest to idealne narzędzie do pracy mobilnej. Co więcej, uwagę użytkowników przyciąga także design, Lenovo Carbon X1 to elegancki, nowoczesny i wytrzymały laptop, choć nie na kieszeń każdego.

Lenovo Carbon X1 – elementy obudowy

Obudowa laptopa wykonana jest m.in. z aluminium, plastiku, magnezu i włókna szklanego, co wpływa na jego ogólną prezentację, sprawia bowiem wrażenie smukłego i eleganckiego sprzętu. Dodatkowym atutem jest jego niewielka waga wynosząca niespełna 1,5 kg, a także jakość wykonania klawiatury i touchpada, które sprawują się bez zarzutu.

Jednak Lenovo Carbon X1 nie jest pozbawiony wad, a mianowicie chodzi o sztywność obudowy, która pozostawia wiele do życzenia. Wybrane elementy uginają się już przy niewielkim nacisku, dlatego na skutek codziennego użytkowania dochodzi do różnego rodzaju uszkodzeń obudowy m.in. do pęknięcia obudowy i uszkodzenia zawiasów.

Lenovo Carbon X1 – uszkodzone zawiasy

Praca w terenie często zmusza użytkowników laptopa do korzystania ze sprzętu w niecodziennych warunkach, do tego pośpiech, częste podróże więc o uszkodzenia nie trudno. Zwykle zaczyna się od drobnych pęknięć i zacinających się zawiasów, które są jedynie mechaniczną częścią obudowy. W ostateczności nieprawidłowe zamykanie czy podnoszenie klapy laptopa prowadzi do poważniejszych uszkodzeń zawiasów lub nawet do ich wyrwania. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem dla sprzętu jest wizyta w serwisie.

Jeśli laptop trafi w ręce specjalistów w odpowiednim czasie, koszt naprawy nie będzie wysoki. Ponadto, w trakcie usuwania usterki zostanie wykonane czyszczenie komputera, co pozwoli utrzymać go w świetnej kondycji przez długi czas.

Podsumowując, aby zapewnić bezawaryjną pracę laptopa przed długi czas, należy przestrzegać kilku prostych zasad:

• Nie zamykać/otwierać laptopa z nadmierną siłą

• Nie zamykać/otwierać klapy monitora chwytając za jedną ze stron

• Nie podnosić laptopa trzymając za otwartą klapę

• Nie odchylać klapy monitora pod zbyt dużym kątem

Podobne problemy z zawiasami można spotkać w laptopach marki DELL, ASUS czy MSI.

Jeśli szukasz wsparcia w tym zakresie, zgłoś się do nas! Uszkodzone zawiasy to nasza codzienność, dlatego możesz liczyć na sprawną i skuteczną naprawę.