Do naszego serwisu trafił laptop Huawei Matebook D 15 z pękniętą matrycą.

Jeśli zauważyłeś pęknięcia na ekranie albo obraz jest zakłócony przez pasy na wyświetlaczu, plamy lub przebarwienia, przyjdź do naszego serwisu na przegląd i naprawę. Jeszcze dziś skorzystaj z naszej darmowej wyceny!

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Huawei Matebook D 15 – diagnostyka

Klient przyniósł do naszego serwisu laptopa Huawei Matebook D 15 z pękniętą matrycą. Już po uruchomieniu laptopa, można było zauważyć wyraźne zakłócenia – nie tylko lewa strona ekranu była biała, lecz także po prawej stronie pojawiały się pasy na wyświetlaczu.

Huawei Matebook D 15 – wymiana matrycy

Nasz serwisant wymienił uszkodzoną matrycę. Matryce Huawei Matebook D 15 są klejone do klapy, toteż ich wymiana wymaga dużej ostrożności – najmniejszy ruch może doprowadzić do pęknięcia matrycy.

Niebawem sprzęt był gotowy do odbioru.

Podsumowanie

Matryce laptopów często ulegają uszkodzeniom, którym towarzyszą zakłócenia obrazu, takie jak rozlany albo biały ekran, artefakty czy przebarwienia. Problemy z ekranem mogą być też spowodowane przez uszkodzenia taśmy matrycy lub usterki karty graficznej, zalanie laptopa, czy awarie płyty głównej. Dlatego lepiej sprawdzić czy zamiast wymiany matrycy nie potrzebna jest czasem naprawa płyty głównej czy wymiana karty graficznej.

Huawei Matebook D 15 przed naprawą

Uszkodzona matryca Huawei Matebook D 15

Huawei Matebook D 15 w trakcie naprawy

Klejenie matrycy Huawei Matebook D 15

Huawei Matebook D 15 po naprawie

Huawei Matebook D 15 z nową matrycą