Klient dostarczył do naszego serwisu laptopa Lenovo Legion Y540 na konserwację.

Jeśli Twój laptop działa wolniej, zacina się, resetuje albo samoistnie wyłącza, skorzystaj z naszej bezpłatnej wyceny i przyjdź do naszego serwisu na przegląd i naprawę.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Lenovo Legion Y540 – diagnostyka

Po otwarciu laptopa Lenovo Legion Y540, nas serwisant odkrył ogromne pokłady kurzu, zwłaszcza w okolicach wentylatorów. To sprawiało, że jakość pracy laptopa pozostawiała wiele do życzenia.

Lenovo Legion Y540 – czyszczenie laptopa

Nasz serwisant przeprowadził gruntowne czyszczenie laptopa. Po uruchomieniu Legion Lenovo Y540 działał o wiele lepiej.

Podsumowanie

Zbierający się kurz jest jedną z  przyczyn przegrzewania się laptopa. Prowadzi do spadku jakości pracy sprzętu, a czasem nawet do jego uszkodzeń (na przykład do spuchnięcia baterii). Jeśli nie wiesz, czy czas, aby Twój laptop został poddany czyszczeniu, pamiętaj, że częstym objawem przegrzania jest głośno pracujący komputer. Zwłaszcza laptopy gamingowe osiągają wysokie temperatury. Z tych wszystkich przyczyn zaleca się regularną konserwację laptopa, szczególnie przy jego częstym użytkowaniu.

Przegrzewanie się laptopa może być też spowodowane przez procesor albo awarię układu chłodzenia. Nieraz potrzebna jest nie tylko konserwacja laptopa, lecz także wymiana procesora, naprawa płyty głównej lub wymiana baterii.

Lenovo Legion Y540 przed czyszczeniem

Zakurzone wnętrze laptopa Lenovo Legion Y540

Zakurzony układ chłodzenia Lenovo Legion Y540

Lenovo Legion Y540 po czyszczeniu

Wnętrze laptopa Lenovo Legion Y540 po czyszczeniu

Układ chłodzenia Lenovo Legion Y540 po czyszczeniu